Dětská psychiatrická nemocnice Louny, příspěvková organizace

je poskytovatelem zdravotních služeb v oboru dětská a dorostová psychiatrie.

Dětská psychiatrická nemocnice Louny je jednou ze tří dětských psychiatrických nemocnic v České republice. Je státní příspěvkovou organizací, zřizovatelem je Ministerstvo zdravotnictví České republiky a je samostatným právním subjektem.

Dětská psychiatrická nemocnice Louny je významným terapeutickým a diagnostickým zařízením v České republice.

Nemocnice nabízí komplexní zdravotní služby lůžkové pro stavy vyžadující dlouhodobější hospitalizaci v oboru dětská a dorostová psychiatrie pro děti od tří do osmnácti let. Nemocnice poskytuje zdravotní služby ambulantní v oboru dětská a dorostová psychiatrie. Zdravotní služby jsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění. Nemocnice má smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami.

Nemocnice byla založena v roce 1961 v městysu Ročov. Je neodmyslitelnou součástí města Louny, které je okresní město v severozápadních Čechách v Ústeckém kraji.

Zřizovatel: Ministerstvo zdravotnictví ČR
Ředitel: Mgr. Pavel Kráčmer, DiS.
Počet lůžek: 50 lůžek následné péče pro děti  a dorost od 3 do 18-ti let
Spádová oblast: Celá Česká republika, část lůžková a ambulantní
Ředitelství: telefon: 415 620 130, 415 620 110, e-mail: dpnlouny@dpnlouny.cz

č

Peče celá nemocnice

Naše Sestřičky děti zapojily při tvorbě domácích dobrot...

03.04.2020

Poděkování za ochranné štíty společnosti Prusa Research a.s.

Děkujeme společnosti Prusa Research a.s. za bezplatný dar 40 kusů ochranných štítů. Velice si pomoci vážíme! Pavel Kráčmer ředitel

roušky

Poděkování za ušité roušky

Děkujeme Městskému úřadu Litvínov a mnoha dalším úžasným lidem z Loun, Žatce, Mostu, Kadaně, Smolnice atd....za ušité roušky. Velice si pomoci vážíme! Pavel Kráčmer ředitel

18.03.2020

r

Jak správně nosit ochrannou roušku

Kdy a jak nosit ochrannou roušku?

18.03.2020

m

Informace - povinnost nosit jakoukoli ochranu úst a nosu

Po jednání vlády České republiky platí povinnost nosit jakoukoli ochranu úst a nosu mimo bydliště od dnešní půlnoci, tedy od 19.3.2020. Změny jsou také v otázce nakupování - byl vyčleněn čas, kdy budou potraviny v obchodech moci nakupovat jen osoby nad 65 let. Tedy denně od 10 do 12 hodin dopoledne.

Naše vybavení

Interaktivní místnost

Nadace Charty 77 / Konto Bariéry - sponzorský dar

25.12.2018

Snoezelen - relaxační místnost pro naše dětské pacienty

Co je Snoezelen???

31.12.2017

Fotogalerie terapeutických výrobků 2016 - 2017

14.11.2016

Fotogalerie z proběhlé Slavnosti u Pramene

Divadelní představení

Detail

Dětská psychiatrická nemocnice Louny je odborným léčebným ústavem poskytující komplexní odbornou psychiatrickou péči pacientům ve věku od 3 do 18 let věku, tj. zdravotní péči :

a) lůžkovou péči následnou
b) ambulantní péči specializovanou

Zdravotní péči poskytujeme zejména v oboru dětská a dorostová psychiatrie.

Poskytujeme odbornou následnou pedopsychiatrickou, psychologickou a zdravotní péči odpovídající současným poznatkům lékařské vědy. Přijímáme klienty s duševní poruchou a zajišťujeme jejich následné předání příslušnému pedopsychiatrickému zařízení. Na vyžádání kompetentních orgánů zajišťujeme zpracování ústavních posudků v oboru dětská a dorostová psychiatrie a klinická psychologie. Zajišťujeme konziliární služby pro ostatní zdravotnická zařízení. Poskytujeme ambulantní služby ve své ordinaci (budova nemocnice) a to pro dětskou a dorostovou populaci. Umožňujeme odborné praktické vyučování žáků středních, vyšších a vysokých škol a doškolování vlastního personálu. Pravidelně sledujeme a vyhodnocujeme kvalitu našich poskytovaných služeb vůči pacientům i veřejnosti.

Naší prioritou je Vaše spokojenost. Předností naší nemocnice je profesionalita a mnohaletá zkušenost. Samozřejmostí je osobní přístup a vysoká pečlivost.

V případě Vašich dotazů nás můžete kontaktovat na emailu: dpnlouny@dpnlouny.cz